اپل عذرخواهی کرد!ماجرای ویدیو تبلیغاتی جدید اپل iPad

اپل عذرخواهی کرد ! ماجرای عذرخواهی اپل بابت ویدیو تبلیغاتی آیپد جدیدش

اپل همیشه با تبلیغات هوشمندانه و خوب،محصولات خود را معرفی میکند و به ارائه تبلیغات خلاقانه معروف است.اما با جدیدترین ویدیو تبلیغاتی خود که ابزار های خلاقانه و آنالوگ را درهم میکشند تا آی پد جدید خود را معرفی کند،این محبوبیت را تا حد زیادی از دست داد.

تبلیغ اپل برای جدیدترین آیپد پرو خشم کاربران را برانگیخت و بسیاری از کاربران گفتند که این تبلیغ نشان دهنده “تخریب تجربه انسانی” است.

تبلیغی که باریک‌ترین آی‌پد را تبلیغ می‌کند، ابزارهای خلاقانه‌ای از جمله دوربین‌ها، کتاب‌ها، قوطی‌های رنگ و آلات موسیقی را در یک دستگاه چاپ صنعتی له می‌کند.

زمانی که یک دستگاه بازی آرکید، تلویزیون مدل قدیمی، پخش کننده ضبط، مترونوم و مجموعه ای از نمادهای خلاقیت دیگر به قطعاتی بین دو تخته فلزی تبدیل شد، بالای دستگاه برای نمایش آی پد جدید بالا می رود.این ویدیو با تک آهنگ All i ever need is you (هرآنچه نیاز دارم تو هستی) تنظیم شده است.

اپل به دلیل این تبلیغ عذرخواهی کرده و برنامه های خود را برای پخش تلویزیونی آن لغو کرده است.

Tor Myhren معاون بازاریابی اپل گفت: «ما با این ویدیو امتیاز زیادی را از دست دادیم و متأسفیم.

خیلی از مردم پس از انتشار این ویدیو واکنش منفی به آن داشتند.این واکنش فقط به این دلیل نیست که شاهد خرد شدن ابزار های آنالوگ و طراحی و موسیقی و غیره هستیم،چراکه انفجار و خرد شدن مواردی هستند که هرروزه در فیلم های سینمایی و تلویزیون شاهد آن هستیم.این انتقاد به دلیل شکستن و خورد کردن اجسام و چیزهایی هست که ارزشمند هستند.مشکل در خود ویدیو نیست، چون برای افرادی که آن را صحنه‌سازی و فیلمبرداری کرده‌اند، در واقع بسیار خوب انجام شده است. مشکل رسانه نیست بلکه پیام است.

همه ما نکته ظاهری تبلیغ را دریافتیم: شما می توانید همه این کارها را در یک iPad انجام دهید. عالی است! البته ما میتوانستیم این کار را روی آخرین آی‌پد هم انجام دهیم، اما این آیپد جدید فقط کمی باریک‌تر است و کمی بهتر ساخته شده است.

چیزی که کاربران را خشمگین ساخت،خرد شدن نمایان گرانه ی اجسام و کالاهایی هست که ارزش مادی و معنوی بالایی دارند و به عقیده کاربران اپل سعی دارد با نمایش خرد کردن آنها در واقع همه ی آن ها را در یک آینه ی سیاه (iPad) جای دهد و با خورد کردن آن ها نشان دهد شما به پیانو یا دستگاه های دیگر نیاز ندارید و تنها چیزی که نیاز دارید جدیدترین آی پد این شرکت است که میتواند همه این کارها را انجام دهد و نیازی به چیزهایی مثل رشته،سیم،کلید یا دکمه نیست.

نظر برخی کاربران: چیزی که به نظر می رسد اپل فراموش کرده است این است که این چیزها در دنیای واقعی هستند ، همان چیزهایی که اپل نابود کرد ، که در وهله اول به نسخه های جعلی آن چیزها ارزش می بخشد.یک گیتار مجازی نمی تواند جایگزین گیتار واقعی شود. این مثل این است که فکر کنیم یک کتاب می تواند جایگزین نویسنده اش شود.

برخی دیگر از کاربران از این ویدیو استقبال نموده و عنوان کردند: این که چقدر این تبلیغ جدی گرفته شده است خنده دار است!مطمعنا هیچکس حتی این تبلیغ نمی گوید که نمیتوانید از ابزار های سنتی برای خلاقیت استفاده کنید.برعکس،آنها می گویند که چقدر میتوانید با قدرت iPad جدید خلاق تر باشید! ما تبلیغ را به عنوان تخریب ابزار های سنتی و فیزیکی در نظر نگرفتیم،بلکه نشان دادن آنچه میتوان با iPad جدید اپل انجام داد در نظر گرفتیم.

نظر شما چیست؟آیا تبلیغ جدید اپل واقعا منزجر کننده است یا فقط بیانگر قدرت جددترین iPad این شرکت هاست؟