T-Box Pro: کامپیوتر جمع و جور با پردازنده اینتل اکنون در دسترس است

T-Box Pro: کامپیوتر مخصوصا جمع و جور با پردازنده اینتل اکنون در دسترس است

کامپیوترها از ابتدای اختراع تا الان،درحال کوچکتر و باریک تر شدن درکنار قدرتمند تر شدن هستند.اکنون شاهد کوچک ترین کامپیوتر حال حاظر هستیم که برای اهداف محاسباتی سبک طراحی شده است.

یک مینی کامپیوتر جدید با پردازنده اینتل اکنون برای خرید در دسترس است. این دستگاه برای برنامه های ساده تر مناسب است و از دو پورت اترنت پشتیبانی می کند. رم اندازه مناسبی دارد و تجهیزات شامل پورت USB-C و HDMI است.مینی پی سی در مدل های مختلف با قیمت اولیه کمی کمتر از 145 دلار با احتساب هزینه واردات موجود خواهد بود.مینی پی سی دارای ابعاد 7.3 در 7.3 سانتی متر و ارتفاع آن 4.3 سانتی متر است، در حالی که وزن آن تنها 200 گرم است.

یک پردازنده Intel N100 روی این مینی PC نصب شده است،که در سال 2023 معرفی شد و دارای چهار هسته محاسباتی با فرکانس ساعت تا 3.4 گیگاهرتز است. به طور کلی، مینی پی سی برای کارهای غیرسنگین مانند دفتر یادداشت، پخش رسانه یا ارائه و کنفرانس مناسب است.رم LPDDR5 با ظرفیت 12 گیگابایت و فرکانس کلاک 4800 مگاهرتز نصب شده است که البته قابل ارتقا نیست. یک SSD M.2 2242 قابل نصب است که از طریق SATA و NVMe قابل اتصال است.

این مینی پی سی با SSD تا 2 ترابایت نیز موجود است.یک پورت USB-C با طیف کاملی از عملکردها به اضافه دو پورت USB 3.2 و دو پورت USB 2.0 وجود دارد و خروجی تصویر از طریق HDMI امکان پذیر است. در نهایت، دو پورت اترنت با حداکثر سرعت انتقال داده 1 گیگابایت بر ثانیه روی برد هستند.این مینی کامپیوتر در ایران هنوز موجود نیست اما در بازار های جهانی قابل خرید است.بنظر شما کامپیوتر ها تا چه حد کوچکتر خواهند شد؟