مقایسه اپل واچ سری 9 با سری 8

مقایسه اپل واچ سری 8 و سری 9

Apple Watch Series 9 vs Series 8

 

اپل در 12 سپتامبر به طور رسمی از سری 9 اپل واچ جدید خود رونمایی کرد، اما این ساعت جدید چه تفاوتی با واچ سری 8 دارد؟ خب، اپل واچ سری 9 جدید ظاهر و احساسی مشابه دارد، با اندازه‌های 41 میلی‌متر/45 میلی‌متری، اما ارتقای بزرگ پردازنده Apple S9 و صفحه نمایش دو برابر روشن‌تر، بدون اشاره به ژست اکشن Double Tap جدید!

سری 9 جهش به تراشه جدید S9 را ایجاد می کند، اولین ضربه عملکرد اپل واچ در سه نسل گذشته. بیایید دقیقاً چیزهای جدید این تراشه را بررسی کنیم و تغییرات کوچکتر دیگری را نیز بررسی کنیم.

اپل واچ سری 9 در مقابل اپل واچ سری8:

تراشه جدید S9 با عملکرد سریعتر

روشنایی 2 برابر، صفحه نمایش 2000 نیت

تراشه باند فوق العاده (UWB) برای یافتن دقیق

حرکت کنترل دو ضربه ای سریع

رنگ ها و اندازه ها :

ظاهر و استایل اپل واچ سری 9 جدید با سری 8 یکسان است، به جز نسخه صورتی جدید اپل واچ سری 9. این بدنه در اندازه‌های 41 و 45 میلی‌متری در نسخه‌های ستاره‌ای، نیمه‌شب، نقره‌ای و قرمز (محصول) و همچنین قاب آلومینیومی صورتی جدید فوق‌الذکر موجود است.

مدل فولادی ضد زنگ با همین اندازه ها اکنون فقط در نسخه GPS + Cellular در قاب های طلایی، نقره ای و گرافیتی موجود است.

بند ها:

اپل بند‌های چرمی ساعت‌های هوشمند سری 8 را منسوخ کرد و اپل واچ سری 9 اکنون با نوارهای پارچه‌ای جدید با سگک مغناطیسی، شبیه به بند مدرن باکل، و همچنین بند‌های جدید هرمس و نایک که همه در مورد بازیافت هستند، عرضه می‌شود. البته، این بندهای جدید با مدل های قبلی اپل واچ سازگار هستند.

اپل می‌گوید که نوار جدید FineWoven که جایگزین تسمه‌های چرمی می‌شود، یک میکروگره لوکس و بادوام است که از ۶۸ درصد محتوای بازیافتی پس از مصرف ساخته شده است که انتشار کربن به میزان قابل توجهی در مقایسه با چرم کمتر است. اپل ادعا می کند که FineWoven مانند جیر است و با نوارهای Magnetic Link و Modern Buckle عرضه می شود.

عملکرد و ویژگی ها :

در سه نسل آخر ساعت‌های اپل – سری 6، سری 7 و سری 8 – اپل از نام‌های تراشه‌های متفاوتی (به ترتیب S6، S7 و S8) استفاده می‌کرد، اما همه این تراشه‌ها بر اساس یک طراحی با یک CPU دو هسته‌ای بودند. با شناسه T8301 و تا حد زیادی بر اساس طراحی تراشه Apple A13 Bionic بود. تنها ادعای بهبود عملکرد اپل با تراشه‌های سری 6 و اس 6 بازمی‌گردد که به گفته این شرکت برنامه‌ها را 20 درصد سریع‌تر راه‌اندازی می‌کنند.

اپل واچ سری 9 تراشه جدید S9 را بر اساس A15 Bionic معرفی کرد. این قطعه جدید سیلیکون دستاوردهای بزرگی در سرعت و همچنین کارایی دارد که منجر به راه‌اندازی سریع‌تر و عمر باتری طولانی‌تر برنامه‌ها می‌شود.

اپل واچ سری 9 اکنون با موتور چهار هسته‌ای ارتقا یافته عرضه می‌شود که در مقایسه با اپل واچ سری 8 می‌تواند وظایف یادگیری ماشین را تا دو برابر سریع‌تر پردازش کند.

اشاره دو ضربه سریع:

در حالی که این تراشه در گزینه‌های دسترسی ساعت‌های سری 8 وجود دارد، تراشه S9 به عملکرد Double Tap اجازه می‌دهد تا دنیای کاملاً جدیدی از وظایف را انجام دهد. فشردن انگشتان به هم اکنون “دکمه اصلی یک برنامه را فعال می کند تا بتوان از آن برای توقف تایمر، پخش و توقف موقت موسیقی، یا به تعویق انداختن زنگ هشدار استفاده کرد.

همچنین می‌توانید با گزینه Double Tap تماس بگیرید یا به آن پایان دهید، یا با استفاده از عملکرد Camera Remote اپل واچ 9 عکس بگیرید. می‌توانید Smart Stack را از صفحه ساعت با آن باز کنید و با یک انگشت دیگر از میان ویجت‌ها عبور کنید.

Siri روی دستگاه سریعتر برای پرس و جوهای ایمنی و سلامت شخصی و تناسب اندام،به لطف چیپست S9، درخواست‌های Siri اکنون می‌توانند روی خود ساعت پردازش شوند تا پاسخ‌های سریع‌تر و دقیق‌تری داشته باشند. موتور چهار هسته‌ای جدید اکنون با دقت ۲۵ درصد بهتر از اپل واچ سری ۸ عمل می‌کند.

می‌توانید از سیری برای جمع‌آوری داده‌های برنامه Health استفاده کنید یا از آن سؤالات تناسب اندام شخصی مانند چند ساعت خواب مفید  یا وضعیت قند خون خود را  بپرسید. سیری اکنون می تواند وظیفه به خاطر سپردن گزارش سلامت مانند زمان و مقدار دارو را نیز بر عهده بگیرد.

باتری و شارژ :

سری 9 دارای همان اندازه باتری های قبلی خود است، به این معنی که اندازه باتری های سری 9 / سری 8 اپل واچ به صورت زیر است.

             41mm — 282 mAh

     45mm — 308 mAh

 

با این حال، با تراشه جدید S9 کارآمدتر، ممکن است عمر باتری کمی بیشتر شود. خود اپل می گوید که «بهره وری انرژی S9 SiP به اپل واچ سری 9 اجازه می دهد تا عمر باتری 18 ساعته تمام روز را حفظ کند».

 

مدل ها و قیمت ها:

اپل قیمت پایه 399 دلاری مدل جدید آلومینیومی 41 میلی متری اپل واچ سری 9 را افزایش نداد، اما 100 دلار به برچسب شروع نسخه فولادی ضد زنگ اضافه کرد زیرا اکنون فقط به عنوان نسخه GPS + Cellular ارائه می شود.

 

در حالی که اپل واچ سری 9 از نظر طراحی یک ارتقاء جزئی است، اما بزرگترین ارتقاء سخت افزاری در سه سال گذشته یا بیشتر است. حرکت دستی Double Tap که قبلاً به یک گزینه دسترسی بی‌نظیر تنزل داده شده بود، به تنهایی ارزش ارتقاء را دارد، البته به سیری سریع‌تر و ایمن‌تر روی دستگاه که تراشه S9 آن را ممکن می‌سازد اشاره نکنیم.